שאלות בנושא: פרנסה

לא הולך לי עם פרנסה

בשנים האחרונות לא הולך לי בעניין הפרנסה, לוקח הרבה זמן למצוא עבודה וכן גם העבודה האחרונה שמצאתי נקטעה בגלל מגיפת הקורונה ואין לאן לחזור, הרגשה שלי שמענישים אותי מלמעלה על כל החטאים שלי. מרגיש תקוע בעניין זה. מה לעשות בעניין זה על מנת לחזור למסלול הנכון?

לקריאת התשובה >

מחפש עבודה ומתקשה להוכיח שאני טוב מאחרים

אני כרגע בשלב של חיפוש הכיוון התעסוקתי וההתקדמות בקריירה, רוצה לשתף בדבר שמטריד ומפריע לי:
התחושה של התחרות, לפיה אני אוכל למצוא עבודה טובה רק אם "אוכיח" שאני יותר טוב מאחרים בתחום x וכך אוכל "לתפוס" משרה ספציפית שכמובן הם יחמיצו אותה…
קשה לי מ-2 הצדדים, בפרפאזה על הדאגה של יעקב במפגשו עם עשיו, כתוב "ויירא יעקב מאוד ויצר לו" אומר רש"י ירא שמה יהרוג ושמא יהרג….
כך גם אני חש, שאם אכנס לגו'נגל התחרותי- או שאצליח "על חשבון" אנשים אחרים, או שאנשים אחרים יצליחו ואני פחות, כך או כך-הורג אותי שהעולם חייב להיות ככה, ואני מחפש מוצא, בו אוכל לקדם את עצמי בקריירה בלי שאצטרך "לדחוף" את עצמי גם על חשבון אחרים…
האם יש כזה דבר??

לקריאת התשובה >

מתלבטת לאן להמשיך אחרי התיכון

אני בחורה בכיתה יב שצריכה כבר לחשוב על העתיד שלה .
אני מאד רוצה להמשיך בסמינר אופקים ,כמובן אחרי התלבטויות ומחשבות . אני מאד רוצה להיבנות ולהקים בית של תורה .
הבעיה היא שההורים מאד מתנגדים לרעיון ,הן מבחינת המרחק הפיזי -פנימיה וכו' והן מבחינת העובדה שאין שם תואר . ההורים שלי טוענים שאני צריכה למצוא מקצוע וללמוד במקום שיוכל לקדם אותי שאוכל לפרנס בית וכו . אני מסכימה איתם מאד אבל אני חושבת שלעשות את ההשתדלות גם אם זה לא תואר אלא תעודה זה בסדר גמור . וחוץ מזה שהמקום -אופקים מאד נותן ומכין את הבחורה לחיים האמיתים .
ברצוני לשאול את הרב מה דעתו והאם כדאי ל'הלחם' לעמן הרצון שלי או להתפשר ?
תודה רבה .

לקריאת התשובה >
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן