מאת:

התפרסם בתאריך:

21/05/2020

מתלבטת מאד לגבי הבחור שאני בפגישות איתו

שאלה מקטגוריה:

בס"ד
שלום וברכה,
קודם כל תודה על המדור הנפלא! מחזק ועוזר מאוד.
יש לי שאלה מאוד מורכבת אני בחורה בת 20 וכרגע יוצאת עם בחור ישיבה ממש חמוד יצאתי איתו בעבר לפני כחצי שנה במשך 2 פגישות אך החלטתי לעשות הפסקה ולהשאיר את זה פתוח כי לא הייתי שלמה עם ההחלטה להמשיך. במשך התקופה הרגשתי בסדר מידי פעם פה ושם הוא עלה לי קצת במחשבות בקטנה אבל לא באופן שמפריע, לפני שבוע הדוד שלי שהציע אותו בזמנו- שאל אם אני רוצה לנסות לצאת שוב ולראות בדיוק מה מפריע ולנסות ללבן את העניינים (הפנייה באה מכיוון הבחור..) הסכמתי כי יכול להיות שאולי פספסתי משהו…
בנתיים נפגשנו פעם אחת מאז וההרגשה שלי לא כ"כ השתנתה ז"א אין לי כ"כ על מה להגיד כן ומצד שני על מה להגיד לא, זה איפשהו באמצע כי יש דברים מסויימים שעדיין מפריעים לי ואני לא יודעת כמה משקל לתת עליהם, מצד אחד הוא בחור זורם קליל שמח כנה ואמיתי מאוד וכן נראה לי שיש לו סוג של ענווה כזו, איך אומרים די נוח ופרקטי לחיים. אבל מצד שני השיחה ביננו בעקרון די זורמת אך הוא מדבר הרבה יותר ודומיננטי בשיחה גם אני מדברת אני לא מתביישת אבל נראה- מרגיש שהוא לא מקשיב לי מספיק אם אני מספרת סיפור וסיימתי לדבר אז יש תגובה בעלמה כזה (לא ממש התעניינות) ואז הוא ישר עובר לספר על עצמו וכך יוצא שאנו די עוברים מנושא לנושא… דבר שני שמתי לב שהוא לא כ"כ מעמיק ז"א הוא יותר שטחי קצת בכללי ואני לעומת זאת יותר חוקרת וחודרת לעומק העניין וזה גם קצת מפריע לי מבחינה אינטקטואלית (יכול להיות שזה קשור לדבר הראשון?) דבר נוסף שדברנו עליו זה על לימוד תורה לשם שמיים מאהבה ולהקים בית של תורה כפשוטו ממש לחיות את התורה כל הזמן לא רק בכולל או בישיבה ז"א שלא תהיה את ההפרדה הזאת כולל- תורה. בית- חופש, פנאי וביטול זמן (למרות שאין כ"כ זמן אבל לצורך העניין..) הסברתי לו שזה ממש חשוב לי וזה ערך עליון מבחנתי תורה והלכה והוא הסביר לי שהוא כבר למד והשקיע בכולל אז כאילו מה אני רוצה (אך אני שואפת להרבה יותר…) אני לא רוצה שהוא ילמד בשביל לרצות אותי אלא שזה יבוא מהרצון של עצמו ומאהבה אך אני לא יודעת עד כמה אפשר שהוא יישם את זה. הוא הבין את מה שאמרתי אך אני עדיין מחכה לתגובה יותר מפורטת ממנו על הנושא הזה… כי לי באמת חשוב וזה משהו פנימי מהנשמה שא"א להתעלם מזה שיהיה את המימוש הרוחני הזה… אני לא יודעת איך להתיחס לכל זה ואיך לבדוק את את כל העניינים האלו בזמן הפגישה הבאה כי אני רוצה בעז"ה כבר להחליט ולא להמרח ולהשאר עם התלבטויות וספקות, יש לי עוד שתי נקודות שמפריעות (די ארוך מלכתוב אותם…) אבל נראה לי שזה נכנס בדברים שכבר דברתי עליהם, בקיצור אני לא יודעת מה לעשות אני מפחדת שלא אעריך אותו כמו שהוא ז"א קשה לי לענות על השאלה האם אני מעריכה אותו (למרות שהוא באמת טוב ויש הרבה דבריים טובים אבל עדיין…) אשמח מאוד לדעת מה לעשות, סליחה על על כל הבלאגן והטרחה, תודה רבה רבה

תשובה:

שואלת יקרה,

מאחלת שהרצון הכנה שלך להקים את נישואייך על אדני הזוך וטהרת הלב, יבנו קודם כל את המשכן בליבך, וגם את בנין עדי העד שלך, בקרוב. אמן!

תחילה, אקח את אבני הבוחן כפי שהצבת אותם בסולם הערכים שלך:

1. זרימה ונינוחות

2. הקשבה

3. עומק

4. תשוקה לחיי רוח

כל כך יפה בעיני שאת מחפשת את הטוב מחד ונותנת לו צ'אנס, אבל גם שואלת ועוצרת לחשוב על היקר לך.

בחיפוש אחר חצי נשמתך, ישנם הבטים של מידות מהותיות (מקום ומשמעות חיי רוח), וישנן תכונות אופי (הקשבה, עומק, זרימה ונינוחות).

ההבדל ביניהם הוא שתכונות אופי הן ענין של טעם. אין סיבה או ענין להתווכח האם הם "טובים" או לא, אלא איך המפגש שלך איתם. למשל, תחושת זרימה ונינוחות שתיארת, או רמת הקשב אליך- אלה ענין של תחושה. אם את מרגישה נינוחה או לא מספיק מוקשבת, אף אחד לא יכול לומר לך שהעובדות הן אחרות, כי התחושה שלך איתו היא זו שקובעת.

לעומת זאת, ערכים גם ניתנים לשיפוט, אבל יש בהם מימד אוביקטיבי יותר בהסתכלות שלך. אפשר לדבר ודרך השיח לראות האם הוא משדר את הערכים בסדר שחשוב לך.

ומה ניתן לעשות כדי לברר?

– לגבי תחושות: נסי דרך שדכן/ית או בדרך עקיפה, להבהיר מה היית רוצה לראות. למשל, ניתן להעביר מסר ש"הבחורה רוצה לחוש שהיא מוקשבת". מידע כזה יתן לו צ'אנס למצות את יכולותיו בתחום, וההכוונה שלך תעזור לו להפיק מעצמו את המיטב בכיוון הנצרך לך. אם לאחר בקשה כזו הוא מסוגל להתכוונן אליך- סימן ש"יש לו את זה", והוא רק זקוק לבהירות. אם לא- יהיה לך בהיר שהוא מיצה את יכולותיו.

הערה חשובה: יתכן שבעתיד יוכל לפתח הרגלים ויכולות אחרות, אך אין לבנות על העתיד, שעלול להתנפץ ולאכזב. מומלץ לשער שההתנהלות תשאר כפי שהיא, ולבדוק אם זה בסדר עבורך גם אם לא ישתנה דבר.

– לגבי ערכים, אני מציעה לך לכתוב ערכים שחשובים לך בבית שתקימי בע"ה. לאחר רשימה שמגיעה מסיעור מוחות ואסוציאציות, סדרי אותה לפי סדר יורד: מהחשוב אל החשוב פחות.

רישום שכזה יאפשר לך בע"ה להיות ברורה: מה חשוב לך מאד, מה פחות, על מה אפשר לוותר לטובת ערך גבוה יותר.

זה יעזור לך גם להעלות נושאים לדיון שיסייעו לך להכיר היכן הוא עומד ומה השקפתו לגבי הערכים שרשמת לעצמך.

לפעמים מדובר בענין של סמנטיקה, זאת אומרת שלכל אחד יש כוונה שונה, גם אם המילה דומה. כשאני אומרת "רגש" או "מקום בטוח" – אין ספק שהמילה נחוות שונה מאד אצל אנשים שונים. כדי לפתוח דרך להבנה ובהירות, הסבירי את עצמך באמצעות דוגמאות ותחושות. שאלי את הבחור "למה אתה מתכוון" ושאלות מבהירות אחרות: "מתי זה מופיע? ולמה עוד זה גורם? וכו". לעמדה הענווה, המאפשרת והסקרנית קוראים "עמדת הלא-יודע".

נסי גם לראות את המידות שלו באופן עקיף: האם ואיך מתיחס לאנשים אחרים (מלצר, פקיד, וכו'), באיזה אופן מברך ברכה ראשונה ואחרונה, מסדר/ מנקה אחרי ששתה. כך תוכלי לראות את ה"איך" ולא רק לדבר "על" נושאים. (והערה נוספת חשובה: כדי לעשות רושם טוב, אפשר להוסיף רק עד 20% ממה שזה בפועל, אז אל לך לחשוש שמא "הכל רק הצגה ולא אמיתי".

ועוד סיוע שיכול לעזור לך כפי שעזר לבחורים ובחורות נוספות: תני לדמיון לעוף קדימה לעוד 10, 20 שנה קדימה כשאת נשואה לאדם הזה. שימי לב לתחושות שעולות בך. מה את רואה שם? מה הרגש שעולה? – יש ללב אינדיקציה מאד נכונה, וחבל לא להקשיב לכלי כל כך פשוט וכל כך מדויק.

לדעתי, את ראויה לליווי של אשת מקצוע בתחום שיכול.ה להעזור לך בקשב הזה ודרכו- לקבלת החלטות נכונות עבורך. אשמח שתעמדי בקשר אם תרצי, ואפנה אותך לכתובת נכונה בע"ה.

שולחת את ברכתי לשמים בהירים וראות טובה – בכל המובנים!

שלך בהערכה רבה,

שפרה

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

  1. יש לך אינטואיציות נכונות,
    תקשיבי להן.
    אם את מרגישה שהוא לא מספיק מעמיק ולא מספיק מקשיב, זה לא הולך להשתנות.
    ואם זה ממש חשוב לך, אז אל תתפשרי כל עוד את יכולה…
    בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן